На факультеті викладають найдосвідчені та сильні викладачі
Проекти
Кафедра активно співпрацює з Одеською міською благодійною організацією «Сонячні діти», надаючи допомогу та підтримку дітям з інвалідністю та їх батькам. Викладачі та студенти кафедри щорічно беруть участь в акціях "Lots of Socks", присвячених Всесвітньому дню людей з синдромом Дауна. Лабораторією соціокультурних досліджень кафедри були розроблені та реалізовані наступні проекти:
«Школа Логістики». Величезне значення мають соціальні зв'язки людини і можливості особи і суспільства, пов'язані з нарощуванням цих зв'язків. Тільки творчо розвинена особа, націлена на самореалізацію, може ефективно розвивати соціальні зв'язки, тим самим сприяючи еволюції особи із стандартними пріоритетами в креативну особу. І неоцінимим партнером в цьому процесі видається нам філософія логістики.Ми розуміємо логістику як міждисциплінарний науковий напрям, безпосередньо пов'язаний з пошуком нових можливостей підвищення ефективності різних систем діяльності людини.Корисність логістики визначається тими втратами, які виникають, коли що-не-будь потрібне відсутнє в потрібному місці і в потрібний час. Звідси витікає пріоритетне значення планування, але частенько забувається про пріоритетне значення системності. Філософія логістики надає можливість з'єднати ці пріоритети в єдине ціле.
Філософія логістики - це наука системного управління діяльністю людини, соціокультурними і матеріальними ресурсами суспільства, ґрунтована на пріоритетах творчої особи.
У реалізації принципів логістики приховані величезні потенційні можливості підвищення ефективності зусиль людини на досягнення результату.
Місія школи логістики - виховання умінь і навичок створення органічного взаємозв'язку межу усіма ланками ланцюжка розвитку суспільства; інтеграція різних областей знання в єдину систему, спрямовану на здатність системної оцінки ситуації; розвиток креативних здібностей творчої особи.
Об'єкт школи логістики - логістика формування творчої особи на основі соціальних, культурних, інформаційних, матеріальних і таких, що відповідають їм фінансових процесів.
Предмет школи логістики - виявлення здібностей творчої особи на основі організації і управління оптимальними соціальними, культурними, інформаційними, матеріальними і такими, що відповідають їм фінансовими потоками.
Мета школи логістики - максимально ефективне використання людського капіталу в соціальній, культурній, інформаційній і матеріальній сферах.
Завдання школи логістики :
- створення атмосфери творчості для максимального самовираження особи;
- впровадження нових технологій управління в усі сфери громадському життю;
-генерування ефективної системи регулювання і контролю соціальних, культурних, матеріальних і інформаційних потоків, що забезпечують високу якість самореалізації особи;
- вироблення навичок максимально ефективної реалізації проектів.
«Школа гідів». Одним із самих приємних і пізнавальних видів діяльності людини – являється туризм. За даними Всесвітньої туристичної організації при ООН, сьогодні на долю сфери туризму приходить 10 % світового ВВП, 30 % світового експорту послуг і кожне 11 робоче місце у світі. Згідно програмі розвитку туризму в 2017-2018 роках у нашому місті збільшуються туристичні групи і Одеса успішно рухається на світовому туристичному ринку.
Це зобов'язує бюро подорожей детально обирати нових працівників і пред'являти високі вимоги до їх професійної підготовки. Важливою умовою продуктивної роботи без сумніву являється діяльність спеціаліста за проведення екскурсій і організацію відпочинку мандрівників. У зв'язку з цім до них пред'являють особливі вимоги: базову гуманітарну підготовку за спеціальністю історик, культуролог, філолог . Гід-екскурсовод повинен мати добрі знання з історії, культури, релігії та географії. Йому необхідно володіти принципами організації і методами проведення екскурсій, особливостями облаштування виставкових стендів. Крім цього, гід повинен мати навички спілкування зі слухачами, грамотно поставлену мову.
Відвідуючи школу гідів студенти освоюють знання про те як зробити екскурсію цікавою, захоплюючою і пізнавальною. Програма включає історико-культурну інформацію, знайоме з історією та культурою Одеси, її традиціями, проводити мистецтвознавський аналіз експонованих об'єктів. Під час занять школи гідів майстри-наставники розкривають прийоми з допомогою, яких можна цікаво розкрити екскурсійні теми, коректно та з гумором відповідати на самі неочікувані питання.
«Інтерактивні соціальні історії» основною метою проекту є вирішення питань інтеграції дітей з особливими освітніми потребами, формування соціально-прийнятної моделі поведінки для успішної адаптації на підставі мотивації дитини на мікро- і макрорівнях, розвиток комунікативних навичок соціально дезадаптованих дітей. До реалізації проекту були залучені студенти кафедри, практичні психологи, соціальні педагоги та вчителі шкіл Одеської області та позашкільних організацій.
«Школа соціальної компетентності», метою проекту є соціальна інклюзія для дітей з особливими освітніми потребами, формування функціональних навичок і навичок соціального підприємництва. Завдяки проекту, діти і сім'ї, в яких вони виховуються, отримують можливість інтеграції в систему соціальних відносин, досвід професійної самореалізації, що істотно вплине на якість життя кожної родини і дозволить нівелювати їх маргінальний статус. Крім цього, студенти та аспіранти Південноукраїнського національного університету імені К. Д. Ушинського отримали практичний досвід участі в соціальних проектах, інформацію про створення інклюзивного освітнього простору в формуванні мультикультуралізму та толерантності і ряд інших навичок. Проводяться тренінги з соціальної компетентності в установах міста і області. Створення безбар'єрного середовища, дозволить дітям з особливими потребами подолати соціальну ізоляцію і збільшить можливості соціальної адаптації дітей з особливими потребами та їх сімей.
Планується в рамках проекту розробити тренінги для батьків що дозволить гармонізувати і дитячо-батьківські відносини та відносини дитини з соціумом.
Вперше в історії України організована художня виставка портретів дітей з синдромом Дауна «Я хочу розповісти ...», партнером якої є кафедра.
Проект «Соціокультурна адаптація молоді», який отримав призове місце в проекті University Challenge Ukraine. Метою проекту є вирішення проблеми соціокультурної адаптації молоді, іноземних студентів до нового культурного середовища; розвиток і виховання толерантності та мультикультуралізму в сучасному українському суспільстві. Проведені дослідження соціальної адаптації, психологічної адаптації, мовної адаптації дали можливість визначити рівень соціальної дезадаптації іноземної молоді та провести комплекс соціокультурних заходів для успішної адаптації іноземної молоді в нашому місті, в нашій країні. Головний ресурс проекту - людський фактор, який дозволяє вирішувати навіть найскладніші проблеми сучасного суспільства.
Організація спільних проектів з громадськими організаціями міста: «Карітас-Спес-Одеса» - Великоднє дерево в міському саду (ФОТО). Тиждень Добрих справ спільно з Фондом «Еко Планета»: висадка квітів на площі 10 квітня, прибирання в парку Гілель (кіровський сквер), висадка квітів біля будівлі Обласної держадміністрації, висадка кленів на Алеї Добрих справ в парку Шевченка.
Співпраця з ОБО «Сонячні діти» і успішна реалізація проектів була відзначена участю в конкурсі «Благодійна Україна», диплом в номінації «Волонтерська діяльність»